Bezoek de brandweer
Een groepsbezoek aan één van onze acht brandweerkazernes is weer mogelijk vanaf september 2022. Alvast bedankt voor je begrip. Graag tot dan!
Vanaf september 2022 ontvangen we jou en je gezelschap weer met alle plezier voor een groepsbezoek aan één van onze acht brandweerkazernes. Gelieve hiermee rekening te houden als je een aanvraag voor een groepsbezoek indient.
Voorwaarden voor een bezoek
Enkele afspraken voor een bezoek na corona:
- Bezoekers vanaf 6 jaar (eerste leerjaar) zijn welkom
- Een bezoek kan enkel op weekdagen (niet in het weekend)
- Een bezoek kan van september tot en met april (geen bezoeken in de zomermaanden, geen schoolbezoeken in mei en juni)
- Een bezoek vraag je vier weken op voorhand aan door middel van onderstaand e-formulier. Inschrijven voor meerdere bezoeken via één formulier is niet mogelijk. Je vult per groep/per klas een formulier in. Het bezoek is gratis en duurt ongeveer 2 uur
- Je groep bestaat uit minimum 10 en maximum 30 personen, begeleiders inbegrepen. Om veiligheidsredenen moet elke groep over voldoende eigen begeleiders beschikken, zeker bij kinderen van de lagere school of andersvaliden. Scholen voorzien per 15 kinderen minstens 1 volwassen begeleider
- De groep blijft steeds bij de gids. Het is niet toegelaten om vrij in de kazerne of op de oefenplaats rond te lopen
- Als het alarm gaat, volg je de richtlijnen van het personeel strikt op om de uitruk niet te hinderen.
Scholen
Lagere en middelbare scholen zijn van harte welkom in één van onze kazernes. We vragen wel dat leerlingen minstens 6 jaar oud zijn.
Kleuterklassen verwijzen we door naar het Bravo-project, waarbij de kleuters in de eigen school of klas met de brandweer en met brandveiligheid kunnen kennismaken. Hiervoor werken we samen met de Stichting Brandwonden, dat een speels en attractief opleidingspakket (Bravo) samenstelde.
Toch enkele dingen om rekening mee te houden:
- Instappen in het Bravo-project is niet gratis
- 3de of 4de leerjaar: De Stichting Brandwonden biedt een educatief pakket aan, speciaal op maat van de tweede graad van het lager onderwijs. Bravo-klassen die via dit project inschrijven, krijgen voorrang bij het bezoek aan een brandweerkazerne. Aanvragen verlopen via de website Brandwonden Voorkomen
- Bravo heeft ook een educatief aanbod voor de andere leerjaren én voor het middelbaar onderwijs. Als je school niet in het Bravo-programma wenst in te stappen, kan je alsnog een bezoek aanvragen via onderstaand e-formulier
- Schoolbezoeken kunnen van september tot en met april (met uitzondering van bezoeken in het kader van het Bravo-project).
Aanvraagformulier voor een bezoek aan de brandweer